Posjeta Parlamentu Crne Gore

Učenici naše škole učestvovali su u novom ciklusu Demokratskih radionica“Barbara Pramer“,edukativnog programa koji Skupština Crne Gore sprovodi uz podršku Ministarstva prosvjete.Program omogućava učenicima podizanje nivoa znanja iz oblasti građanskog obrazovanja.

Učenici sedmih razreda u okviru radionice „Demokratija i parlament“,obradili su teme: nadležnosti i funkcija Skupštine,uloga poslanika,podjela vlasti ,pojam demokratije i izborni proces.

Djeci je obezbijeđen prevoz od škole do mjesta održavanja radionice i nazad, kao i osvježenje tokom četiri sata rada , koliko traje radionica.

U okviru rada radionice izašao je i list učenika pod nazivom „Demokratija nas čuva“.

Tokom rada ,djeca su sve vrijeme u društvu predavača-trenera  i nastavnice Perse Bečić .

FullSizeRender

Komentari

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *